| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 100 mm |
| Dumping height | 2.74 m |
| Speed | 4 km/h |
| Loader bucket | 1 m³ |
| Excavator bucket | 0.84 m³ |
| Overall dimensions | 5.6 m × 2.2 m × 3 m |
| Engine | |
| Brand | JCB original |
| Power | 55 kW (74.83 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Number of axles | 2 |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Originally varnished |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16