| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 2 m |
| Digging radius | 6 m |
| Dumping height | 3 m |
| Speed | 50 km/h |
| Overall dimensions | 6.1 m × 3.4 m × 2.7 m |
| Engine | |
| Brand | Caterpillar |
| Power | 75 kW (102.04 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Number of axles | 2 |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 6 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16