| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 3,720 mm |
| Digging radius | 5.9 m |
| Dumping height | 3.8 m |
| Speed | 5 km/h |
| Overall dimensions | 5.7 m × 1.9 m × 2.5 m |
| Bucket volume | 0.22 m³ |
| Engine | |
| Brand | Caterpillar original |
| Power | 56 kW (76.19 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 6 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16