| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 3,530 mm |
| Digging radius | 5.9 m |
| Dumping height | 4.1 m |
| Overall dimensions | 5 m × 2 m × 2.5 m |
| Bucket volume | 0.1 m³ |
| Engine | |
| Brand | Kubota original |
| Power | 33.08 kW (45 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Red |
1/16