| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 4,860 mm |
| Digging radius | 7.7 m |
| Dumping height | 5.5 m |
| Speed | 5 km/h |
| Overall dimensions | 6.6 m × 2.4 m × 2.7 m |
| Bucket volume | 0.5 m³ |
| Engine | |
| Brand | Kubota original |
| Power | 73.5 kW (100 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 600 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Burgundy |
1/16