| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 3,900 mm |
| Digging radius | 6 m |
| Dumping height | 7 m |
| Speed | 2.84 km/h |
| Overall dimensions | 6.1 m × 2.2 m × 2.6 m |
| Bucket volume | 0.25 m³ |
| Engine | |
| Brand | Komatsu SAA4D95 |
| Power | 40.43 kW (55 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16