| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 7.4 m |
| Digging radius | 10.6 m |
| Dumping height | 7.3 m |
| Speed | 30 km/h |
| Overall dimensions | 10.9 m × 3.2 m × 3.4 m |
| Bucket volume | 1.4 m³ |
| Engine | |
| Brand | Cummins QSB6.7 |
| Power | 191 kW (260 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 600 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16