| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 6.5 m |
| Digging radius | 9.8 m |
| Dumping height | 6.7 m |
| Speed | 30 km/h |
| Overall dimensions | 9.5 m × 2.8 m × 3 m |
| Bucket volume | 1 m³ |
| Engine | |
| Brand | Doosan DL06 |
| Power | 116 kW (158 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 600 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Orange |
1/16