| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 7,365 mm |
| Digging radius | 10.7 m |
| Dumping height | 7.26 m |
| Speed | 5.1 km/h |
| Overall dimensions | 10.6 m × 3.2 m × 3.2 m |
| Bucket volume | 1.27 m³ |
| Engine | |
| Brand | Doosan DE08TIS |
| Type | In-line |
| Power | 151 kW (205 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Number of cylinders | 6 |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Orange |
1/16