| Description | |
| Digging radius | 6.15 m |
| Dumping height | 4.065 m |
| Speed | 3 km/h |
| Overall dimensions | 5.85 m × 2 m × 2.85 m |
| Bucket volume | 0.21 m³ |
| Engine | |
| Brand | Yanmar 4tnv |
| Power | 39.7 kW (54.01 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Burgundy |
1/16