| Description | |
|---|---|
| Digging radius | 6.13 m |
| Dumping height | 4.13 m |
| Speed | 2.6 km/h |
| Overall dimensions | 5.9 m × 1.96 m × 2.5 m |
| Bucket volume | 0.22 m³ |
| Engine | |
| Brand | Komatsu s4d87e |
| Power | 34.5 kW (46.94 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16