| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 1 m |
| Digging radius | 6 m |
| Dumping height | 3 m |
| Speed | 5 km/h |
| Overall dimensions | 5 m × 3 m × 3 m |
| Bucket volume | 0.5 m³ |
| Engine | |
| Brand | Caterpillar 4M40 |
| Type | In-line |
| Power | 41 kW (55.78 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Track width | 400 mm |
| Additional equipment | Bucket |
| Hydrohammer hydraulics | Yes |
| Condition | Used |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16