| Description | |
|---|---|
| Digging depth | 3,500 mm |
| Digging radius | 6.15 m |
| Dumping height | 4.34 m |
| Speed | 30 km/h |
| Overall dimensions | 6.1 m × 1.9 m × 2.8 m |
| Bucket volume | 0.21 m³ |
| Engine | |
| Brand | Yanmar 4TNV |
| Power | 41 kW (55.78 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Number of axles | 2 |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Bucket |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16