| Description | |
|---|---|
| Speed | 4 km/h |
| Working width | 2.4 m |
| Overall dimensions | 8.5 m × 2.4 m × 3.3 m |
| Engine | |
| Brand | Caterpillar C7 |
| Power | 128 kW (174 HP) |
| Fuel | Diesel |
| Axles | |
| Number of axles | 3 |
| Additional options | Air conditioning |
| Additional equipment | Digger blade |
| Condition | Used |
| Painting | Original |
| Warranty | 12 months |
| More details | |
| Colour | Golden |
1/16